St. Luke's Clinic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Robert Anthony Travis
Robert Anthony Travis
Admin
Kor : 47
Beosztás : Ortopéd Szakorvos
Hozzászólások száma : 121

A fórummal kapcsolatos tudnivalók Empty A fórummal kapcsolatos tudnivalók

Szomb. Szept. 25, 2010 2:10 pm
1. Ez egy fórumos szerepjáték, azaz FRPG. Ha ezen fogalom értelmezése is problémát jelent, akkor csak a jobb felső sarokban lévő "x" nevezetű gombot tudom ajánlani. Nem érdemes tovább olvasnod.

2. Alapvetően egy meghíváson alapuló fórumot olvasol, így ha nem vagy valamelyik admin, vagy játékos ismerőse, akkor igazából ismét csak felesleges tovább olvasnod, mert ez az oldal nem neked szól.

3. Tegyük fel, hogy nagyon oda-vissza vagy ezért a szerepjátékért, de fogalmad sincs, hogy kik ezek az adminok, akik ilyen szemét módon elzavartak az előző pontban. De ha mégis tovább jöttél a harmadik pontra, akkor nagyon eltökélt lehetsz, szóval regisztrálj. Írd meg a karakterlapot, de ha úgy véljük, hogy nem fogsz tudni játszani, akkor nem fogunk szenvedni veled. Nem adunk tanácsokat, hogyan javíthatnál. Alapvetően olyan adminok vagyunk, akik egy másik oldalon nagyon jó fejek a játékosaikkal, de itt mi is csak ki akarunk kapcsolódni. Kérlek ezt tartsd szem előtt, mielőtt fárasztanál vagy sok munkát akarnál adni. Apró hibákért persze nem ugrunk, de a jellembe, megjelenésbe és előtörténetbe ne kelljen már belejavítanunk, mert nem fogunk. És ha neadjisten nem fogadjuk egy a karakterlapodat és teszem azt flegmának találsz, vagy bunkónak, akkor én nagyon bölcsen erre a pontra fogok hivatkozni.

4. Ha ismersz minket valahonnan, akkor már úgyis megdumáltuk a regisztrációt, vagy legalább is meg fogjuk beszélni a dolgokat.

5. Minden olyan szabály érvényes itt is, mint minden más mezei szerepjátékos oldalon. Nem sértegetjük egymást, nem pattogunk feleslegesen, jól szórakozunk, módjával káromkodunk és azt is csak szj-san és egyéb olyan etikai követelmények, melyekkel a normális emberek alapvetően tisztában vannak, így nem is szándékozok ezt tovább ecsetelni. Remélhetőleg mind láttunk már szerepjátékot és annak idején végigolvastuk ezt, pár másik oldal után meg már kívülről fújjuk.

6. Ha ismerünk titeket, akkor meg beregisztráltok, már úgyis biztos beszéltünk róla. Megírjátok a karakterlapot és az meg el lesz fogadva. Ha nem, akkor az a világ hiányos ismerete miatt lesz (hiszen tudtok játszani!), tehát megdumáljuk mit kéne átírni. Jellembe, megjelenésbe és előtöribe nagyon nem akarunk beleszólni, egy kis szj-s múlt-tal illik már jól megírni.

7. Ha elfogadott karakterlappal rendelkeztek, akkor pedig tessék játszogatni, hiszen valamiért csak be akartatok regisztrálni ide. Nincs megkötés, hogy napi 10 hszt kell írni, felőlem havonta egyszer is írhattok, csak azért lássunk titeket, mert ha ránk jön, akkor szeretjük törölgetni azokat, akik már teszem azt egy éve fel se néztek. Ide mi is szórakozni járunk, ez csak amolyan mellékes kikapcsolódás.

8. Nincs megkötés a hozzászólások hosszát illetően, legfeljebb annyi, amit már úgyis mindannyian biztos magatoktól is betartotok (ugye?), hogy három sornál ne nagyon legyen kevesebb. De hogy novellát írtok, vagy esetleg csak öt sort, az senkit nem érdekel. Annyit írtok, amennyit kényelmes és amennyit a játékostárs tolerál. Én például olyan laza vagyok, hogy néha másfél sort írok, és nem szólok magamra. Rátok se fogok, mert úgy érzem nem kell árgus szemekkel követnem a játékaitokat, hátha hülyeséget csináltok.

9. Abban sincs megkötés, hogy milyen számban és személyben játszotok, ezt is rátok bízzuk, lévén elvileg tudtok már játszani. Egyedül annyit kérnénk, hogy a helyesírásra figyeljetek. (Persze egy-két elírás becsúszhat a nagy sietségben, de olyat még véletlenül sem szeretnénk látni, hogy mondjuk a muszáj-t ly-vel írjátok.) A hozzászólás színét is úgy változtatjátok, ahogy akarjátok, de én személy szerint szeretem, ha olvasható a háttéren az írás. Nem tudom, ti hogy vagytok ezzel.

10. Ötlettel lehet hozzánk fordulni akárhol és akármilyen módon, mi rendkívül nyitottak vagyunk. De azt tartsátok szem előtt, hogy nincsenek ezzel a fórummal nagy terveink, ez az oldal nem élvez elsődleges prioritást. Javasoljuk, hogy ti is csak kikapcsolni gyertek ide, ne ez legyen az egyetlen hely, ahol játszotok. Lehet, hogy mi is csak hetente egyszer jövünk fel játszani. Ha meg nyígás van, hogy itt unalmas az élet, akkor megint előveszem a flegmatikus énem és erre a pontra fogok utalni.

10+1. Utolsó és egyben legfontosabb szabály! FŰRE LÉPNI TILOS! (nincs mögöttes jelentése, csak az érezd jól magad felszólítás elég bugyutának tűnt.)
Vissza az elejére
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.